Gyógyhatás

Mit együnk? – Hát kölest

kolesA köles, ez a méltatlanul háttérbe szorult gabona fontos élelmiszer a lisztérzékenységben szenvedőknél. De, nem a gluténmentes tartalom a köles fogyasztásának az egyetlen előnye. Remek, könnyen emészthető, rostban gazdag tápanyag a szervezetünk számára. A gyomor legjobb gyógyszere, tisztítja a bélrendszert, tisztító kúrák idején nélkülözhetetlen.

A gazdag magnéziumtartalom miatt fontos magnéziumforrás a köles. Már csak ezért is jó, ha rendszeresen fogyasszuk. Tegyük be bátran az étrendünkbe. Ezzel, természetesen még nincs vége a köles mellett szóló tényeknek és érveknek. B vitaminban gazdag, optimális koleszterinszintet biztosít. Prebiotikus aktivitásával jótékonyan hat az emésztésre.

Hogyan fogyasszuk a kölest?

Sorolhatnánk még a különböző vitaminokat, nyomelemeket, stb., de inkább foglalkozzunk a köles fogyasztásának lehetőségeivel.

A legalapvetőbb a köles köretnek való elkészítése. Különösen, ha gluténmentesen kell főznünk. Készíthetjük édesen, vagy sósan. Válasszuk a kölest bátran az egytálételekhez, zöldségekhez, lepénynek, de akár desszertnek is. Akik nem fogyaszthatnak tejet, szívesen készítenek belőle úgynevezett „Vegán túrót”, ami a nagyon hasonlít a tehéntúróhoz úgy ízben, mint állagában.

Legyünk bevállalósak! Próbáljuk ki az interneten található számtalan köles receptet.

Hol vásároljuk a kölest?

(tovább…)

Mit meg nem tennénk az egészségünkért?

mozgasEz egészségünk a legdrágább kincsünk, mégis gyakran megfeledkezünk a megőrzéséről. Csak egy súlyos betegség esetén döbbenünk rá, mit meg nem tennénk, hogy újra egészségesek legyünk.

Az egészségtelen szokásaink, a stressz, az egészségtelen táplálkozás, a mozgáshiányos életmódunk mind hozzájárul ahhoz, hogy hamar megbetegedjünk. Egy új laptop, mosógép, vagy televízió vásárlása előtt hosszú órákon át böngésszük a netet a legjobb ajánlat megtalálása érdekében. De, mennyi időt szánunk az egészségünk megőrzéséhez szükséges információk összegyűjtésére?

Változtassunk!

Azzal többnyire tisztában vagyunk, hogy nem teljesen egészséges az életmódunk. Az viszont már baj, hogy fogalmunk sincs, hogyan változtassunk rajta. Mozogjunk többet? Csökkentsük stresszt? Táplálkozzunk egészségesen? Használjuk a különböző étrend-kiegészítőket? Kezdjük talán az elején, és haladjunk fokozatosan.

Egészséges táplálkozás.

Kezdetben alakítsuk az étrendünket tudatosan. Figyeljünk a napi megfelelő ásványi anyag, nyomelem, és vitamin bevitelre. Csökkentsük a káros anyagok bevitelét. A helyes napi étrendünk összeállításában sokat segít majd a már említett internet.
Ne feledjük a régi mondást:
Reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj, mint egy polgár, és vacsorázz, mint egy koldus!” (tovább…)

Béres Csepp – Mindenki ismeri, mégsem szedjük elegen

bcs_extra_25011[1]A készítmény igazi csodaszer, valamikor csak a leg szerencsésebbek juthattak hozzá. A Béres Cseppet rendszeresen használók köréből olyan véleményeket olvashatunk, hogy:

„Húsz éve szedem, az óta beteg nem voltam. Ha úgy érzem, hogy kerülget valami nyavaja kórság pl. infulenza, akkor megduplázom, és a betegség nem tör ki rajtam.”

„Nagyon meg vagyok elégedve a Béres cseppel! Amióta szedem nem vagyok beteg. Na meg nem utolsó sorban nem is drága!”

„Én addig szedem, amíg le nem cseng ez az influenzás időszak. Lekopogom, eddig semmi bajom nincs/nem volt, még csak nátha sem.”

Az utóbbi időben kevesebbet hallani a Béres Cseppről, pedig a gyártói weboldalon folyamatosan jelennek meg új információk a Béres Cseppel, és az egyéb készítményekkel kapcsolatosan.

Nézzen utána, frissítse az információit, és döntsön az egészsége mellett, ebben az rohanó, egészségtelen életmóddal terhelt világban.

A Béres Cseppről.

Dr. Béres József 1972-ben alkotta meg a nyomelemeket és ásványi anyagokat tartalmazó készítményt, a Béres Cseppet. A készítményt, hála az akkori rendszernek 76-ban sikerült szabadalmaztatni és csak 78-ban került forgalomba gyógyhatású készítményként. A készítményt 2000-ben hivatalosan is gyógyszernek nyilvánították. 2013-ban felvették a gyógyszert a Magyar Értéktárba, Hungarikum lett.

(tovább…)

Az akácméz

akac1[1]Az akácméz 2014-ben Hungarikum lett a Hungarikum Bizottság döntése alapján.

A mézfogyasztás jótékony hatásait már jó ideje ismerjük (sajnos a fogyasztása nem mindenkinek ajánlott). A méz természetes gyógyító hatású élelmiszer. Fogyasztásának számtalan gyógyító és fiziológiai hatása van. Sőt a mézzel és méhészeti termékkel történő gyógyításnak külön neve is van, az apiterapia. A mézben a glükóz, és fruktóz mellett megtalálhatóak az alapvető ásványi anyagok is.

Az akácméz.

Az akácméz különösen gazdag kalciumban, vasban, magnéziumban, foszforban, és B1, B2, B6, C vitaminokban. Erre a mézfajára különösen igaz a csontképző, vértisztító, és immunerősítő hatás, gyógyítja a vérszegénységet, erősíti a szoptatós anyák szervezetét. Az akácméz fogyasztását különösen ajánljuk makacs torok, orr, vagy fülfertőzés ellen, köhögés csillapítására.

Talán kevesebben tudnak a méz antibakteriális hatásáról, pedig a háborúk során még sebek fertőtlenítésére is használták. Kedvezően hat a méz az izomzat, szívizomzat működésére, jót tesz az emésztésnek, serkenti a vérkeringést, és vérnyomáscsökkentő hatása van.

A méz fogyasztása.

(tovább…)

A kurkuma

Az ízületek támogatására  Étrend-kiegészítő keményzselatin kapszula  30 db. Gyártja és forgalmazza: BGB Interherb Kft: 1087 Budapest, Százados út 18.  E-mail: info@interherb.huA kurkuma, ez a Dél-Ázsiában őshonos fűszernövény napjainkra szinte csodaszerré vált.

A növény a gyömbérfélék családjába tartozik. A fűszer a gyökértörzs főzésével, szárításával, és porításával készül. A kurkuma fűszert az indiai kereskedők hozták Európába. A curry fűszerkeverékek legfőbb alkotórésze a fűszernövény. Élénksárga színe és jellegzetes íz világa miatt igen kedvelt fűszere az ázsiai konyhának.

Kurkuma és egészség.

Nálunk az egészségünkre gyakorolt hatása miatt vált igazán ismertté a kurkuma. A feljegyzések szerint Indiában már évszázadokkal ezelőtt ismerték, és alkalmazták gyógyításra a növényt. A mai tudomány be is bizonyította a növényben található kurkumin gyulladáscsökkentő, és fájdalomcsillapító hatással van a szervezetünkre, csökkenti a vércukorszintet.

De használják duzzanatokat, rándulásra, zúzódásokra, izomlázra, és viszketésre. Sőt kozmetikumként a bőr tisztítására, fiatalítására is. A gyógyszer gyártók, és a gyógyhatású készítmények gyártói folyamatosa kutatják a kurkuma felhasználási lehetőségeit.

Kurkuma kapszula az ízületekre.

(tovább…)

A gyógyteák

teaGyógyteának nevezzük a forró vízzel felöntött gyógynövényekből álló italt.
(Forrás: Wikipédia)

Mikor fogyasztunk gyógyteákat?

Számtalan panaszra, rendellenességre, és betegség megelőzésre fogyasztunk különböző teákat. A leggyakrabban meghűlés, emésztési problémák, fejfájás, menstruációs görcsök esetén nyúlunk a gyógyteákhoz. De fogyasztunk teákat stressz oldásra, máj, vese tisztítására, idegességre, alvászavarokra, és még számtalan tünet kezelésére és megelőzésére. Sokan maguk készítik el a megfelelő teakeveréket az adott panaszra, de számtalan kész teakeverék is kapható a piacon.

A legnépszerűbb és legismertebb gyógytea a kamillatea. Ha magunk szeretnénk begyűjteni a kamillát (orvosi székfű), június-július hónapokban készüljünk a „tea szüretre”.  A gyűjtés előtt nézzünk utána mit, és hogyan kell szednünk. A kamillát használhatjuk külsőleg és belsőleg, készíthetünk belőle teát, fürdőt, borogatást, gőzölhetünk, és gargarizálhatunk vele.

A gyógyteák elkészítése.

(tovább…)

A növények gyógyító hatása

kamillaAz egyes növények, a bennük található természetes anyagok jótékony hatása az emberi szervezetre már ismertek voltak az ősi kultúrákban is. A gyógynövények gyógyító hatását tehát már évezredek óta ismeri az emberiség, de napjainkban ezt már a tudomány is rendre bizonyítja.

A növények kivonataival történő orvoslás története nagyon régre nyúlik vissza. A modern gyógynövény gyógyászat alapjait a 16. században íródott Herbarius című könyvből eredeztetjük. Paracelsus (1493-1541) korát megelőzően állította, hogy a test ásványi egyensúlyának megbomlása okozza a betegséget, és nem a lélek tisztátlansága.

A gyógynövények napjainkban reneszánszukat élik.

Hibát követnénk el azonban, ha a modern orvos- és gyógyszertudomány vívmányait kidobva visszatérnénk az ősi módszerekhez. Mint, ahogyan hiba volt az elmúlt évtizedekben a gyógynövényeket teljesen mellőzni. A növények gyógyító hatása viszont jelentős helyet foglal el a betegségek kezelése mellett a megelőzésben, az egészségünk megőrzésében. Nem kell mást tennünk, mint okosan alkalmazni az évezredes tapasztalatokat.

Gyógyhatás blog.

(tovább…)

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!